OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 STYCZNIA 2020

 1. Dzisiejszą niedzielę Papież ustanowił Niedzielą Słowa Bożego. Zachęcamy do osobistej i rodzinnej lektury Pisma Świętego. Przy wyjściu do zabrania kartki z propozycją pomocy do zagłębienia się w tekst dzisiejszej Ewangelii.

 2. O godz. 17:00 zapraszamy dziś na rodzinne śpiewanie kolęd przy żłóbku.

 3. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie. Cieszymy się, że mogliśmy przyjść do Was w imieniu Chrystusa, pobłogosławić Wasze rodziny i mieszkania, wspólnie się pomodlić i porozmawiać o ważnych sprawach Waszego życia. Do tych najważniejszych spraw należy żywa relacja z Jezusem Chrystusem, pielęgnowanie jej przez codzienną z Nim rozmowę, szczególnie słuchając Boga w Jego Słowie, przez jak najczęstsze spotkania na Eucharystii, przyjmowanie Jezusa do swojego serca, korzystając często z sakramentu pokuty i pojednania. Cieszy nas, że coraz więcej Parafian troszczy się na bieżąco o łaskę uświęcającą, która jest w nas źródłem życia duchowego i owocuje w całym życiu. Zapraszamy Wszystkich do nawiązania i pogłębiania przyjaźni z Jezusem Chrystusem i bliskości z Jego Kościołem. Rodziców, dziadków i wszystkich ludzi wiary prosimy o szczególną modlitwę o wiarę dla młodych. Dziękujemy serdecznie za złożone przy okazji kolędy ofiary.

 4. Spotkanie zaawansowanej grupy kandydatów do bierzmowania w najbliższy piątek o godz. 19:00 w Domu Parafialnym w Bagnie. Spotkanie dla wszystkich kandydatów wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę 2 lutego na Mszy św. o godz. 17:30 w Bagnie.

 5. Odwiedziny chorych z Panem Jezusem w tym tygodniu - w piątek i sobotę wg stałego planu.

 6. Zapraszamy rodziców do dołączenia do kolejnej Róży Modlitwy Różańcowej za Dzieci.

 7. Dzieci i młodzież zapraszamy na "Bal Królewski" w najbliższą sobotę od godz. 13:00 w salce katechetycznej w Osolinie k. sklepu "Dana". Szczegóły na plakatach.

 8. Dziś po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na remonty i inwestycje.

 9. Dziękujemy za przygotowanie naszych kościołów do niedzieli.

  W Bagnie o troskę o kościół od soboty prosimy mieszkańców domów o numerach (starych) - 25b, 28 i 28a.

 10. Polecamy nowy numer "Gościa Niedzielnego". Dla dzieci "Mały Gość" i "Ziarno"
Ks. Grzegorz Skałecki SDS
proboszcz

Bagno, 26.01.2020