OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU - 9 GRUDNIA 2018

 1. Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Serdecznie witamy ks. Grzegorza Górnika - Misjonarza św. Rodziny z Górki Klasztornej, który przybliży nam temat dobrego przygotowania się do wieczności.

  Nauki rekolekcyjne dziś na wszystkich Mszach św. we wszystkich kościołach. Wyjątkowo Msza św. w Osolinie o godz. 11:30. W kolejne dni rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek nauki na Mszach św. o godz. 8:00 rano oraz o 18:00 w kościele parafialnym. Spowiedź św. w przyszły wtorek rano przed Mszą oraz od godz. 17:15. Skorzystajmy z tego szczególnego czasu Bożej łaski. Za udział w 3-dniowych rekolekcjach można uzyskać odpust zupełny za siebie lub za zmarłych.

 2. Dziś obchodzimy XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

 3. Zapraszamy na roraty!! Codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 oraz w soboty o 8:00 w kościele parafialnym w Bagnie. Dodatkowo Msze roratnie w kościołach filialnych w wyznaczone dni o godz. 17:00. Prosimy rodziców i dziadków o umożliwienie dzieciom uczestnictwa w tym szczególnym czasie przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia!

 4. 15 minut przed rozpoczęciem każdej Mszy św. o godz. 11:30 w Bagnie jest wyświetlany krótki film z serii "Nowa jakość życia" - przygotowujący nas do głębszego zrozumienia i przeżycia niedzielnej Ewangelii.

 5. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem będą w najbliższy piątek i sobotę - 14 i 15 grudnia. Można zgłaszać nowych chorych i osoby starsze, które nie będą mogły być na święta w kościele

 6. Przez czas Adwentu i Bożego Narodzenia zachęcamy do podzielenia się jałmużną z ubogimi. Skarbonki znajdują się przy wyjściu z kościoła.

 7. Można zaopatrzyć się w zakrystii w opłatki i świece wigilijne oraz kalendarze.

 8. Parafia organizuje 9 – dniową pielgrzymkę do Włoch, w dniach 26.04-04.05 2019 r. Zapisy u Ks. Stanisława. Zaliczka przy zapisie 200 zł. Całkowity koszt pielgrzymki około 2 tyś. zł.

 9. Dziękujemy za przygotowanie naszych kościołów do niedzieli

  Bagno - o troskę o kościół od piątku wieczorem prosimy mieszkańców domów o numerach: 80, 81 i 82

 10. Polecamy nowy numer "Gościa Niedzielnego" . Dla dzieci "Ziarno".
Ks. Grzegorz Skałecki SDS
proboszcz

Bagno, 09.12.2018