OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 PAŹDZIERNIKA 2020

 1. Zapraszamy na Msze Święte do naszych kościołów. Na dziś limity wiernych w kościele w Bagnie to jednorazowo 40 osób, w W. Lipie 32, w Osolinie i Godzięcinie po 25. Najwięcej wolnych miejsc na Mszy niedzielnej jest u nas zwykle w sobotę na godz. 18:00 oraz w niedzielę na 17:30. Zapraszamy szczególnie mocno na Msze św. w tygodniu, gdzie można bez obaw przyjąć sakramenty. Nie zostawajmy bez spowiedzi i Komunii św.!

 2. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe. W kościele parafialnym codziennie o godz. 17:30 a potem Msza św, w sobotę po Mszy porannej, w niedzielę o 17:00. W kościołach filialnych modlitwa różańcowa w wyznaczone dni po Mszy św. o godz. 17:00. Biorąc udział we wspólnym różańcu w kościele można każdorazowo uzyskać odpust zupełny!

 3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Z powodu obecnych zagrożeń Msze św. będą odbywać się w kościołach tak, jak w każdą niedzielę. Na sumie będziemy szczególnie modlić się o świętość dla wszystkich Parafian.

 4. Apelujemy, by nie gromadzić się w większych grupach na cmentarzach. Prosimy, by nasze wizyty na cmentarzu rozłożyć na cały miesiąc listopad. Odpust zupełny za zmarłych można w tym roku uzyskać codziennie aż do końca listopada. Modlitwa kapłanów na naszych cmentarzach z poświęceniem wszystkich grobów odbędzie się w kolejnych tygodniach.

 5. W przyszły poniedziałek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św za zmarłych będą w następującym porządku: w Bagnie o godz. 9:00 i 18:00, w Osolinie o godz. 16:00, w Wielkiej Lipie o godz. 17:30, w Godzięcinie o 18:00.

 6. Przygotowanie do bierzmowania odbywa się w dalszym ciągu wg planu w mniejszej grupie w piątki o godz. 19:00. Seminarium Odnowy Wiary można przeżywać łącząc się online na FB Parafii.

 7. Adoracja Parafialna z czwartku na piątek odbywa się w kościele w Bagnie bez zakłóceń. Zapraszamy!

 8. Odwiedziny chorych w najbliższych miesiącach będą odbywały się tylko na wyraźną prośbę zainteresowanych. Prosimy gorąco o wzywanie nas bez względu na wszystko w stanach zagrożenia życia!

 9. W przedsionku kościoła wyłożone są kartki na wypominki, na których możemy wpisać imiona naszych zmarłych, za których będzie odprawiona Msza św. w każdym z naszych kościołów oraz będziemy się modlić różańcem przez cały listopad.

 10. Dziś po Mszach św. comiesięczna zbiórka ofiar do puszek na remonty i inwestycje.

 11. Dziękujemy za przygotowanie naszych kościołów do niedzieli

  W Bagnie o troskę o kościół od soboty prosimy mieszkańców domów z ul. Ziołowej 74, 76 i 82

 12. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego", "Małego Gościa" oraz "Salwatora".
  Polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Helenę Rokosz z Osolina i śp. Jadwigę Obarską z Wielkiej Lipy. Wieczny odpoczynek...
Ks. Grzegorz Skałecki SDS
proboszcz

Bagno, 25.10.2020