OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU - 8 GRUDNIA 2019

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to święto patronalne Zgromadzenia Salwatorianów - 138 rocznica jego założenia. Przed błogosławieństwem pomodlimy się przez wstawiennictwo Sługi Bożego O. Franciszka od Krzyża Jordana - Założyciela salwatorianów o powołania do naszych zgromadzeń.

 2. 8 grudnia jest również świętem Róż Modlitwy Różańcowej za dzieci, rodziców i małżonków. Na Mszy św wieczornej odbędzie się uroczysty Akt Zawierzenia Matce Bożej. Wcześniej od godz. 16:00 spotkanie dla Róż w Domu Parafialnym, a o godz. 17:00 nabożeństwo do Matki Bożej.

 3. W minionym tygodniu odbywały się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe – szczególny czas odnowy duchowej. Warto zrobić sobie rachunek sumienia, jak skorzystałem z tej Bożej łaski. Czy wziąłem udział w rekolekcjach, czy znów nie za łatwo odpuściłem...

 4. Od rekolekcji na zakończenie każdej Mszy św. modlimy się do św. Michała Archanioła o obronę przed złym duchem w życiu każdego i każdej z nas, w naszych małżeństwach i rodzinach.

 5. Zapraszamy na RORATY!! Codziennie o godz. 18:00, w soboty o 8:00 rano (a potem gorące kakao :) Apelujemy do rodziców i dziadków o umożliwienie dzieciom przybycia do kościoła !!!!!!!

 6. Odwiedziny chorych z Panem Jezusem za dwa tygodnie - 21 i 22 grudnia. Można zgłosić osoby chore i starsze, które nie będą mogły w Święta przyjść do Kościoła.

 7. Dziś po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Albanii w parafii salwatoriańskiej oraz na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 8. W najbliższą sobotę o godz. 18:00 zapraszamy do Sali pod Jaworem w Wielkiej Lipie na kolejny wykład z cyklu "Przywracanie pamięci". Tym razem najnowszą historię naszej Ojczyzny przybliży nam dr Janusz Kawalec.

 9. Za miesiąc, od 11 stycznia 2020 r., zapraszamy na kolejną edycję Kursu dla Małżeństw. Spotkania w formie małżeńskich randek mają na celu naprawę i odnowienie relacji. Zapisy w zakrystii lub przez stronę Facebooka - Kurs Małżeński w Bagnie.

 10. W zakrystii do nabycia świece wigilijne, opłatki i kalendarze.

 11. Przez Adwent można złożyć jałmużnę dla ubogich do puszek przy wyjściu z kościoła.

 12. Dziękujemy za przygotowanie naszych kościołów do niedzieli.

  W Bagnie o sprzątanie kościoła od soboty prosimy mieszkańców domów o numerach (starych) - 84, 85 i 85a

 13. Polecamy nowy numer "Gościa Niedzielnego" i "Małego Gościa". Dla dzieci Ziarno.
Ks. Grzegorz Skałecki SDS
proboszcz

Bagno, 08.12.2019

BAGNO:

Sołectwo w Bagnie wraz z parafią zaprasza wszystkie dzieci z Bagna na Spotkanie z Mikołajem, które odbędzie się 8 grudnia o godz. 14:00 w Domu Parafialnym k. Plebani. W programie dobra zabawa, dużo słodyczy i specjalne prezenty od św. Mikołaja :) Zapraszamy!!!