OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 LUTEGO 2018

 1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu – czas odkrywania Bożej Miłości i własnego grzechu, czas nawrócenia, czyli walki ze złem i zwracania się sercem i życiem w stronę Boga. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w każdą niedzielę na Gorzkie Żale – w kościele parafialnym o godz. 16:45, w kościołach filialnych po Mszach porannych oraz na nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w kościele parafialnym w piątki o godz. 17:30, w Osolinie w środy, w Wielkiej Lipie w czwartki, a w Godzięcinie w piątki bezpośrednio po Mszy św. - ok. godz. 17:30. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.

 2. Spotkanie katechizmowe dla starszej grupy młodzieży przed bierzmowaniem w najbliższy czwartek 22 lutego o godz. 19:00 w Bagnie na plebanii.

 3. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w najbliższą sobotę 24 lutego o godz. 16:00 w salce w Osolinie.

 4. Zapowiedzi przedślubne:
  1) Wojciech Niżałowski z Jelenina i Justyna Biernacka z Osolina – zap. 2
  2) Patryk Krajewski z Wilkowej i Justyna Fikier z Brzeźna – zap. 2
  3) Artur Łata z Ligoty Strupińskiej i Marta Ilków z Brzezna – zap. 1

 5. Zapraszamy na osobiste spotkanie z Panem Jezusem Eucharystycznym w ramach Adoracji Wieczystej – w każdy czwartek od godz. 19:00 do piątku do godz. 19:00 w kaplicy z tyłu plebanii.

 6. Można jeszcze dołączyć się do ewangelizacyjnego Kursu Alfa. Zapraszamy w piątek o godz. 19:00 do salki w Osolinie.

 7. Ogłaszamy konkurs na projekt Bożego Grobu do kościoła parafialnego. Prace plastyczne w dowolnej technice można składać w zakrystii lub przesyłać mailem na adres parafii do połowy marca.

 8. W przyszłą niedzielę comiesięczna zbiórka ofiar na remonty i inwestycje w naszych kościołach.

 9. Dziękujemy za zebrane w czasie Adwentu ofiary dla potrzebującej rodziny w kwocie 4340 zł. Szczególnie dziękujemy przedsiębiorcom z naszej parafii za przekazane wpłaty. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do podzielenia się z ubogimi Jałmużną Wielkopostną do skarbonek przy wyjściu.

 10. W imieniu kleryków i przełożonych Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów prosimy o  przekazanie 1% podatku na fundację wspierającą seminarium. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu. Informujemy także o możliwości odpisu od podstawy opodatkowania kwoty 6 % dochodu na cele kultu religijnego w przypadku wpłat na konto parafii. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary! młodzieżą.

 11. Dziękujemy za przygotowanie naszych kościołów do niedzieli.

  Bagno – o troskę o kościół od soboty prosimy mieszkańców z domów o numerach: 21, 22 i 23

 12. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego" m.in. ............. Dla dzieci "Ziarno" z Ewangelią i łamigłówkami.
  Polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Genowefę Bombę z Wielkiej Lipy. Wieczny odpoczynek...
Ks. Grzegorz Skałecki SDS
proboszcz

Bagno, 18.02.2018