OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 SIERPNIA 2017

 1. W miniony wtorek przeżywaliśmy w naszej parafii odpust ku czci N.M.P. Wniebowziętej. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę w kościele i radość świętowania na naszym festynie. Serdecznie dziękujemy pielgrzymom z naszych kościołów filialnych, oraz dekorującym poszczególne ołtarze. Dziękujemy tym osobom, które uświetniły nasz festyn swoimi występami. Dziękujemy tym, którzy natrudzili się przy organizacji i przeprowadzeniu naszego święta: w kuchni, przy gotowaniu i pieczeniu, przy obsłudze gości na festynie, przy pracach porządkowych, przy namiotach, przy całym ogromie różnych prac. Z serca Bóg wam zapłać za życzliwość, wielkoduszność i troskę.

  W czasie tegorocznego festynu parafialnego odbyły się pierwsze Warsztaty Muzyki Gospel, prowadzone przez instruktorów chóru Gospel Joy z Poznania. Owoce trzydniowych warsztatów, w których wzięło udział kilkadziesiąt osób dorosłych i 25 dzieci, podziwialiśmy w czasie koncertu na zakończenie festynu. Pełen kościół radosnych ludzi uwielbiających śpiewem Jezusa Chrystusa i podziwiający występujący chór, jest chyba najlepszym świadectwem, jak bardzo udane były to warsztaty.

  Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w czasie festynu. Zebrano 3847,35 zł, które jak to wcześniej ogłaszaliśmy, przeznaczone są na nowy dzwon w naszym kościele parafialnym.

 2. W sobotę 26 sierpnia przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W związku z tym zapraszamy na uroczystość odpustową do naszego kościoła w Wielkiej Lipie, za tydzień w niedzielę 27 sierpnia, na godzinę 10.00. Będzie to również Msza św. dożynkowa.

 3. Na Mszę św. dożynkową zapraszamy także do Osolina, w niedzielę 27 sierpnia o godz. 11.30.

 4. W przyszłą niedzielę w naszych kościołach, po Mszach św. będzie zbiórka ofiar do puszek, na remonty i inwestycje.

 5. Ponad tydzień czasu minął od dramatycznych wydarzeń, które nami wstrząsnęły, w związku przejściem trąb powietrznych i burz przez nasze ziemie. Jest wielkim cudem, że pomimo tak ogromnych nawałnic, które zniszczyły duże połacie lasów, żywioł ominął nasze domy, a przede wszystkim nikt z ludzi nie poniósł obrażeń. Wydaje się oczywistym, że należy widzieć tutaj interwencję naszej Patronki Maryi, która chroni naszą parafię. W związku z tym chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich parafian na Mszę św. dziękczynną ku czci Najświętszej Maryi Panny, za ocalenie naszej parafii w czasie ostatnich nawałnic i burz, w najbliższy wtorek na godz. 18.00, do kościoła parafialnego w Bagnie.

 6. W odpowiedzi na apel naszego pasterza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego Józefa Kupnego, w związku z tymi dramatycznymi wydarzeniami, solidaryzując się z ludźmi, którzy ponieśli ogromne straty, dzisiaj po Mszach św. na terenie całej naszej archidiecezji wrocławskiej, zbierane będą ofiary do puszek na pomoc dla poszkodowanych. Komunikat Metropolity...

 7. Zapowiedzi przedślubne:

  Adrian Henryk Dziadosz z Godzięcina i Daria Katarzyna Żyłka z Osolina - zapowiedź 1.

 8. Dziękujemy za przygotowanie naszych kościołów do niedzieli

  Bagno – o troskę o kościół parafialny od soboty prosimy mieszkańców z domów o numerach: 16 b, 17, 17 b

 9. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego", gdzie możemy przeczytać m.in. o niewidzialnej armii Matki Bożej, wywiad z drałującym biskupem, oraz o książce nawołującej do buntu przeciw dyktaturze hałasu.
Ks. Jerzy Morański SDS

Bagno, 20.08.2017