OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 SIERPNIA 2018

 1. W minioną środę przeżywaliśmy w naszej parafii odpust ku czci Najśw. Maryi Panny Wniebowziętej. Dziękujemy za piękną wspólną modlitwę w kościele i radość świętowania na festynie rodzinnym. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się swoim sercem, czasem, pomysłami, talentami, pracą i finansami w przygotowanie i prowadzenie uroczystości. Cieszymy się, że wielu Parafian chce aktywnie tworzyć naszą Wspólnotę. Gratulujemy i zapraszamy KAŻDĄ OSOBĘ do włączania się w to wspólne dzieło, również Ciebie!

  Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w czasie festynu po sumie odpustowej. Na renowację obrazu "Ukoronowanie Maryi" z kościoła parafialnego zebraliśmy kwotę 4066,40 zł.

 2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

  - w środę – NMP Królową;
  - w piątek – św. Bartłomieja, Apostoła;
  - W przyszłą niedzielę, 26 sierpnia, Uroczystość NMP Częstochowskiej. Zapraszamy na Uroczystość Odpustową ku czci NMP Częstochowskiej do kościoła w Wielkiej Lipie o godz. 10:00. Będzie to również Msza św. dziękczynna za zebrane plony.

 3. Parafia organizuje trzydniową pielgrzymkę do sanktuariów Maryjnych w okolicach Zakopanego w dniach od 11 do 13 października 2018. Osoby chętne proszone są o zapisanie się u ks. Stanisława. Zaliczka przy zapisaniu 100 zł. Całkowity koszt pielgrzymki przy pełnym autokarze 300 zł.

 4. W przyszłą niedzielę po Mszach św. comiesięczna zbiórka ofiar na inwestycje i remonty.

 5. Dziękujemy za przygotowanie naszych kościołów do niedzieli

  Bagno - Od soboty o troskę o kościół parafialny prosimy mieszkańców domów o numerach: 22, 23 i 24

 6. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego" można przeczytać m.in. o.... Serdecznie zapraszamy do lektury
Ks. Grzegorz Skałecki SDS
proboszcz

Bagno, 19.08.2018