OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU - 10 GRUDNIA 2017

 1. Nowy Rok Liturgiczny rozpoczęliśmy Rekolekcjami Adwentowymi. Dziękujemy Bogu za piękny i budujący czas słuchania Jego Słowa i dotykania Go w Eucharystii. Z rekolekcji skorzystało ok 7% mieszkańców parafii, czyli ok. 1/4 osób praktykujących wiarę. Gratulujemy tym, którzy zaczerpnęli obficie duchowych sił!

 2. Dziś w drugą Niedzielę Adwentu przeżywamy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie - po Mszach św. zbiórka ofiar na ten cel.

 3. Zapraszamy na codzienne Roraty Parafialne! – Msze św., na których razem z Maryją przygotowujemy się na przyjście Zbawiciela. W tym roku tematem Rorat jest Założyciel Salwatorianów i Salwatorianek - Sługa Boży o. Franciszek od Krzyża Jordan w roku stulecia jego śmierci. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na codzienne roratnie spotkania z o. Franciszkiem do kościoła parafialnego od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, oraz w soboty o godz. 8:00 rano (po Mszy zapraszamy dzieci na gorącą czekoladę :) Dziękujemy rodzicom za troskę o duchowe przygotowanie swoich rodzin do świąt. Prosimy o umożliwienie dzieciom uczestnictwa w parafialnych roratach! W kościołach filialnych Msze roratnie raz w tygodniu w wyznaczone dni o godz. 17:00

 4. Spotkanie katechizmowe dla starszej grupy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w najbliższy czwartek o godz. 19:00 w Bagnie.

 5. Odwiedziny chorych za tydzień – 15 i 16 grudnia. Można zgłosić nowych chorych na spowiedź i Komunię Św. przed Świętami.

 6. Dziękujemy za ofiary na remonty i inwestycje, w ostatnią niedzielę listopada Rady Kościołów zebrały: w Bagnie – 601 zł, w W. Lipie – 300 zł, w Osolinie – 655 zł, w Godzięcinie - ........... zł.

 7. Przez czas Adwentu zapraszamy do podzielenia się w ramach Jałmużny Adwentowej środkami finansowymi z konkretną rodziną z parafii potrzebującą wsparcia. Ofiary można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła, złożyć na tacę w kopercie, bądź przelewem na konto Parafii z dopiskiem "Jałmużna" lub "Pomoc".

 8. W zakrystii można zaopatrzyć się w pobłogosławione wigilijne opłatki, świece Caritas i kalendarze.

 9. Już za dwa tygodnie Boże Narodzenie! Prosimy o pomoc w organizowaniu wystroju świątecznego w kościołach

 10. Dziękujemy za przygotowanie naszych kościołów do niedzieli

  Bagno – o troskę o kościół parafialny od soboty prosimy mieszkańców z domów o numerach: 72, 72a i 73

 11. W "Gościu Niedzielnym" m.in. poruszający list katolickiej matki w sprawie pomysłu zamieszkania w jej domu narzeczonych bez ślubu i oczywista dla nas katolików odpowiedź w stopce redakcyjnej; genialna rekonstrukcja odczuć św. Józefa, gdy dowiedział się o ciąży Maryi i co wynika z tego dla naszych małżeństw i rodzin; wzruszające świadectwo matki po poronieniu; oraz o konkretnej pomocy uchodźcom, która się sprawdza. Dla dzieci "Ziarno".
Ks. Grzegorz Skałecki SDS
proboszcz

Bagno, 10.12.2017